100% "U" - Episodul 110 - Sezonul marilor ratări

100% "U" - Un podcast de Vasile Racovitan & Alin Sutea

La fel ca și sloganul prăfuit din anii 2000 al unei televiziuni la fel de terne, Universitatea Cluj a fost mereu aproape de marea performanță, dar niciodată acolo. Mai întâi, “U” a jucat cu play-off-ul pe masă, în cel mai important meci al ultimilor ani, la Voluntari. 90 de minute de chin și ocazii aproape lipsă au echivalat cu un 0-0 care i-au dus pe clujeni în play-out și în bătălia pentru evitarea retrogradării. Nu-i problemă, ne-am zis. Ne rămâne Cupa! Joi seara, la Galați, cu un joc fel de tern și la fel de prăfuit ca sloganul de care aminteam, “U” și-a încununat sezonul marilor ratări cu cea mai mare dintre ele: înfrângere cu Oțelul și “adio” Cupa României, o competiție pe care, cel mai probabil, ar fi câștigat-o dacă ajungea în finala cu divizionara secundă, Corvinul Hunedoara. Cu ce rămânem din acest sezon? Cu speranța că va fi mai bine la anul. Să vedem cât ne va ține. Despre decepții multe, dar și speranțe, într-un nou episod de 100% "U". Audiție plăcută! P.S. Am sperat să înregistrăm episodul 110 după o victorie, de aceea și pauza lungă. Am renunțat între timp la planul nostru, să nu cumva să credeți că am dispărut. Poate vine și victoria aceea, totuși.